vbt
07 بهمن 1401 - 01:56

حوزه در بین وزارتخانه ها با ارشاد بیشترین ارتباط را دارد

قم- مدیر دفتر امور اجتماعی و سیاسی حوزه‌های علمیه گفت:حوزه در بین وزارتخانه ها با وزارت ارشاد اسلامی بیشترین ارتباط را دارد، چرا که رسالت وزارت فرهنگ و حوزه های علمیه مشترک است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن زمانی شامگاه پنجشنبه در نشست هم اندیشی جمعی از فرهیختگان و نخبگان حوزوی با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران، انقلاب سترگی بود که در ابعاد مختلف موفقیت‌های بسیاری کسب کرد که در دنیای معاصر بی سابقه بوده است.

مدیر دفتر امور اجتماعی و سیاسی حوزه‌های علمیه افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید در راستای شناساندن انقلاب اسلامی به جامعه برنامه ریزی کند که این امر در راستای جهاد تبیین است.

زمانی بیان داشت: در راستای عدالت اقدامات خوبی انجام شده است و امکانات رفاهی عمومی خوبی در اختیار مناطق کم برخوردار کشور قرار گرفت.

وی تصریح کرد: در عرصه بین الملل، انقلاب اسلامی، ایران از حالت انزوا خارج کرد و به کشوری نقش آفرین در منطقه و سطح جهان تبدیل کرده است.

مدیر دفتر امور اجتماعی و سیاسی حوزه‌های علمیه ادامه داد: باید دید در عرصه فرهنگ چه اقداماتی رخ داده که حوزویان می‌بایست در جریان آن قرار گیرند.

زمانی با بیان اینکه حوزه از نظام اسلامی با تمام وجود حمایت خواهد کرد افزود: از سویی دیگر به تذکرات خود در صورت اشتباهات سر زده خواهند پرداخت.

وی گفت: حوزه‌های علمیه در بین وزارت‌ها با ارشاد فرهنگ و ارشاد اسلامی بیشترین ارتباط را دارند چرا که عرصه رسالت وزارت فرهنگ و حوزه مشترک است و وزیر فرهنگ در حقیقت نماینده حوزه‌های علمیه در عرصه اجرای دغدغه‌های دینی حوزویان است.

مدیر دفتر امور اجتماعی و سیاسی حوزه‌های علمیه با بیان اینکه مهمترین بعد انقلاب اسلامی عرصه فرهنگ است و وزارت ارشاد از این جهت دارای جایگاه بسیار مهمی است و به همین دلیل انتظار داریم دستاوردهای این وزارت خانه از سایر وزارتخانه‌ها بیشتر شود.

زمانی عنوان داشت: در طول این سال‌ها وزارت ارشاد کمترین ارتباط را با حوزه‌های علمیه داشته و تعاملات و ارتباطات رضایت بخش نبوده است.

وی اضافه کرد: در دولت سیزدهم شرایط به گونه‌ای دیگر است و وزیر ارشاد ارتباط خوبی با حوزویان دارد که امیدواریم این ارتباط تنگاتنگ و مستمر باشد و جلسات ماهیانه و مشترکی بین فضلای حوزه و وزارت ارشاد برگزار شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1000223