vbt
26 اسفند 1401 - 14:32

ملت ایران مهربان و امیدوار است/ روسیاهی برای آشوبگران ماند

ساری- نماینده ولی فقیه در مازندران، موفقیت، مهربانی و امیدوار بودن را از شاخص ها و ویژگی های اصلی ملت و دولت ایران در سالی که گذشت،مطرح کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در خطبه‌های نمازجمعه ساری با اشاره به درپیش بودن سال جدید، بخشش و عفو دیگران را کاری پسندیده در نوروز و سال جدید بیان کرد.

وی همچنین با گرامیداشت سالروز رحلت حجت الاسلام احمد خمینی (ره) فرزند حضرت امام راحل و روز ملی شدن صنعت گفت: استعمار انگلیس سال‌های زیادی نفت ایران را غارت کرد و با ملی شدن صنعت نفت جلوی این چپاول و غارت را گرفته است.

وی تقارن سال جدید و ماه رمضان را نیکو دانست و بر لزوم بهره گیری از فیوضات معنوی این ماه تاکید و با تسلیت درگذشت دو شخصیت علمی و حوزی استان به نام‌های آیت الله باکویی و آیت الله طاهری، فقدان آنها را مصیبت بزرگی یاد کرد.

آیت الله لائینی نظارت مسئولان بر بازار واصناف را در ایام نوروز ضروری دانست و گفت: باید با نظارت بیشتر جلوی گرانفروشی اجناس و اقلام گرفته شود و علاوه براین حرمت ماه رمضان را باید حفظ کنیم و جلوی روزه خوانی گرفته شود.

امام جمعه ساری از دستگاه‌های اجرایی خواست تا تکریم ارباب رجوع را سرلوحه قرار دهند و گفت: صاحبان اصلی میز و صندلی مردم هستند و باید کرامت آنها حفظ و صیانت شود.

تحقق شعار سال جاری مورد بررسی قرار گیرد

وی افزود: همچنین مسئولان دستگاه‌ها درباره تحقق شعار سال جاری ارزیابی و برآورد داشته باشند تا ببینیم چقدر دستگاه‌ها در این زمینه موفق بودند.

نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: ملت و مملکت ما در سالی که گذشت، مجروح، غصه دار، موفق، مهران و امیدوار بوده است و هرچند طی چندماه عده‌ای اراذل و اوباش خون و ناموس مردم را مورد هتک حرمت قرار داند و این رفتار زیبنده نبوده است.

وی یادآور شد: رسوایی و سیاهی بر چهره اغتشاشگران باقی خواهد ماند و از اینکه دختران و فرزندان معصوم ما را در جامعه و مدارس مورد حمله و هجمه قرار دادند، غصه دار هستیم.

آیت الله لائینی گفت: در عین حال دولت در سال جاری موفق و مهربان و امیدوار بوده است و عملکرد دولت جهادی روشن و درخشان است و پروژه‌های نیمه کاره و معطل مانده را تکمیل کرده است.

امام جمعه ساری با اظهار اینکه دولت سیزدهم، موفق و فعال بوده است، گفت: به رغم هجمه‌ها و آشوب‌ها دولت سیزدهم موفق بوده است و دستاوردهای خوبی داشته است.

وی با اشاره به صدور عفو عمومی از سوی رهبر معظم انقلاب گفت: مردم ما نیز مظهر عفو و رحمت هستند و بیش از ۶۰۰ نفر از محکومان با رضایت اولیای دم مورد عفو و بخشش قرار گرفتند و تعدادی از محکومان با پویش‌های به عشق علی (ع)؛ امام حسین (ع) و امام رضا (ع) می بخشم، از قصاص رهایی یافتند.

نماینده ولی فقیه در مازندران تصریح کرد: علی رغم اینکه دشمنان سعی در ناامیدی جامعه دارند، مردم ما اامیدوار هستند و تمام زمینه‌های موفقیت‌ها در ملت ما وجود دارد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1097621