vbt
26 اسفند 1401 - 12:29

نماینده مجلس: امهال سود وام‌های کشاورزان زرند و کوهبنان پیگیری شود

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی گفت: امهال سود وام‌های کشاورزان زرند و کوهبنان و بخشیدن وام زلزله خانمان‌سوز و سود جرایم آن پیگیری شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از زرند، عفت شریعتی‌کوهبنانی امروز در شورای اداری با حضور قالیباف اظهار کرد: کارگران شرکت زغالسنگ زرند بعد از ۱۵ سال خدمت در عمق زمین دیگر توان تولید ندارند، بنابراین اجرای ضریب دو برای به‌کارگیری نیروهای جدید و بازنشستگی نیروهای سابق امری ضروری است و حقوق و مزایای کارگران بخش خصوصی معادن برای ایجاد عدالت مدنظر باشد.

 وی بیان داشت: کارخانه سی‌ریز زرند نیاز به گازرسانی دارد و با بهره‌برداری از این مجموعه زمینه اشتغال ۲ هزار نفر فراهم می‌شود و شاهد کم‌رنگ شدن مهاجرت‌ها خواهیم بود.

شریعتی با اشاره به اینکه وزیر نیرو با انتقال آب از خلیج فارس به زرند به‌عنوان شهر قرمز دارای تنش آبی موافقت کرده است خواستار پیگری قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی برای تامین منابع مالی این پروژه شد.

وی با اشاره به اینکه بودجه مجتمع آموزشی زرند به دانشگاه شهید باهنر انتقال داده شده است، افزود: مجتمع آموزشی زرند احیا شود و دانشکده پرستاری زرند توسعه یابد.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: بزرگترین معادن زغالسنگ در زرند و کوهبنان وجود دارد اما تولیدات به‌شدت افت کرده،  تکلیف این شرکت مشخص شود تا تولید و اشتغال افزایش یابد و مسائل دانش‌بنیان در این شهرستان‌ها مدنظر قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: امهال سود وام‌های کشاورزان زرند و کوهبنان و بخشیدن وام زلزله خانمان‌سوز و سود جرایم آن پیگیری شود.

پایان پیام/۸۰۰۱۹/ب

منبع: فارس
شناسه خبر: 1097431