vbt
11 اسفند 1401 - 20:54

نیروی انتظامی برخوردقاطعی با عوامل حوادث مسمومیت مدارس انجام دهند

قم- مرجع تقلید شیعیان گفت: مسئولان انتظامی برخورد قاطع با عواملی که دست به حوادث در مدارس زده اند انجام دهد و عاملان این حوادث را قلع و قم کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله حسین نوری همدانی بعد از ظهر پنجشنبه در دیدار سردار رادان فرمانده انتظامی کشور اظهار داشت: بنا به فرموده امام صادق (ع) هر جامعه‌ای به سه چیزی نیاز دارد که امنیت، عدالت و همچنین و فراوانی نعمت از جمله آنان است که این موارد با مأموریت‌های نیروهای انتظامی در ارتباط مستقیم است.

مرجع تقلید شیعیان به حوادث اخیر در مدارس قم و برخی از شهرهای کشور اشاره کرد و بیان داشت: به دنبال حوادثی که در مدارس رخ داده تعدادی از دانش آموزان دچار مسمومیت شدند و این امر موجب نگرانی و دغدغه مردم شده است.

آیت الله نوری همدانی افزود: دشمنان و بدخواهان به دنبال آن هستند که از این طریق کشور را ضعیف نشان دهند.

وی عنوان داشت: دین اسلام در راستای حفظ شخصیت، کرامت و مقام زن تأکیدات بسیاری دارد و زنان در نگاه اسلام از جایگاه بالایی برخوردار هستند.

وی افزود: لازم است مسئولان انتظامی و امنیتی برخورد قاطع با عواملی که دست به حوادث در مدارس زده اند انجام دهد و عاملان این حوادث را قلع و قم کنند و این علل موضوع باید هرچه سریع‌تر مشخص شود.

آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه پیشرفت جامعه در سایه امنیت تحقق می‌یابد افزود: بدون امنیت و آرامش هیچ جامعه‌ای مسیر پیشرفت را دنبال نخواهد کرد.

وی افزود: عدالت به معنای رعایت حقوق و همچنین گرفتن حق مظلوم است و کسانی که در راستای عدالت در جامعه تلاش می‌کنند نزد خداوند مقام خاصی دارند.

مرجع تقلید شیعیان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به توصیه امام علی علیه السلام به مالک اشتر بیان داشت امیرالمومنین علیه السلام به مالک فرمودند که مردم ستون دین و سپری برابر دشمنان هستند و به همین دلیل باید برای رفاه آرامش آنان تلاش کرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1068873