vbt
10 آذر 1401 - 22:13

سیزدهمین جشنواره تئاتر جنوب استان کرمان به کار خود پایان داد+تصویر و اسامی برگزیدگان

سیزدهمین جشنواره تئاتر جنوب استان کرمان پس از دو روز رقابت گروه‌ها با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از جیرفت، آیین اختتامیه سیزدهمین جشنواره تئاتر جنوب استان کرمان امشب با حضور بهرام مسلمی مدیر‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب استان کرمان، هنرمندان و جمعی از مسئولان محلی در سالن شهید مداحی‌پور جیرفت به کار خود پایان داد.

مدیر‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب استان کرمان در این مراسم با تبریک ولادت حضرت زینب (س) اظهار داشت: تئاتر بزرگترین و بهترین ابزار است که می‌توانیم با آن فرهنگ را به نسل‌های آینده منتقل کنیم و تئاتر یک رسانه است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه هنر و رسانه فرق تئاتر اینگونه متمایز می‌شود که در تئاتر مخاطب و بازیگر حرف یکدیگر را می‌شنوند عنوان کرد: تئاتر حق بزرگی بر گردن فرهنگ ما دارد.

مسلمی با بیان اینکه همه افرادی که در حوزه تئاتر فعال هستند به پیشکسوتان مرتبط‌ هستند و جای تشکر از پیشکسوتان حوزه تئاتر است گفت: امروزه شاهد رویش های جدید تئاتر هستیم اما تمام اهالی تئاتر باید قدر پیشکسوتان این عرصه را بدانند.

مدیر‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب استان کرمان با اشاره به اینکه نسل جدیدی از هنرمندان تئاتر به شایستگی در جشنواره‌ها درخشیده‌اند و به این رویش افتخار می‌کنیم اظهار داشت: از اجرای عمومی تئاتر در سطح شهر حمایت می کنیم.

 

وی با بیان اینکه خلاء آموزش در تئاتر وجود دارد و کسانی که در جشنواره شرکت کرده‌اند نسبت به ثبت گروه خود باید اقدام کنند گفت: هنرمندان قلعه گنج از آموزش رایگان هنر استقبال کردند و آموزش را دنبال می‌کنیم و از هنرمندانی که در این دوره جشنواره شرکت کردند جهت آموزش همکاری لازم بعمل می‌آید.

مسلمی بیان کرد: از بین آثار رسیده 7 متن به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد و پس از بررسی در شورای بازبینی متون 5 اثر جهت بازبینی انتخاب شدند و پس از بازبینی 4 اثر به سیزدهمین جشنواره تئاتر استانی جنوب کرمان راه یافتند.

مدیر‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب استان کرمان گفت: در مرحله نهایی یک اثر با نظر هیئت داوران به عنوان اثر برتر به جشنواره منطقه‌ای تئاتر فجر راه یافته است.

به گزارش تسنیم در سیزدهمین جشنواره تئاتر استانی جنوب کرمان در بخش نمایشنامه، نمایشنامه سگ کشی روی خط مرزی به نویسندگی هانیه رئیسی و روح‌الله اسکندری از قلعه گنج رتبه دوم نمایشنامه نویسی را کسب کردند، رتبه سوم نویسندگی به طور مشترک به نمایشنامه آن نیمروز طولانی زهرا، نوشته لیلا میرزایی از قلعه گنج و نمایشنامه ناخدا عبدو به نویسندگی محمود اصغری از فاریاب تعلق گرفت.

در بخش بازیگری به طور مشترک محسن طالبی‌فرد و علیرضا بازیگر برای ایفای نقش در نمایش آن نیمروز طولانی زهرا از قلعه‌گنج حائز رتبه دوم بازیگری مرد شدند ‌و رتبه سوم بازگیری به طور مشترک به محمدعلی خانگاه برای ایفای نقش در نمایش سگ کشی روی خط مرزی از قلعه‌گنج و حمید رضا خرمی برای ایفای نقش در نمایش آن نیمروز طولانی زهرا از قلعه گنج و محمود اصغری برای نمایش ناخدا عبدو از فاریاب تعلق گرفت.

همچنین ام البنین محمدی برای ایفای نقش در نمایش آن نیمروز طولانی زهرا از قلعه‌گنج رتبه دوم بخش بازیگری زن را از آن خود کرد و همچنین به طور مشترک پریماه شکفته و ام البنین افتخاری برای ایفای نقش در نمایش کشتی حیوانات از جیرفت رتبه سوم بازیگری زن را کسب کردند.

در بخش طراحی صحنه، رتبه دوم طراحی صحنه به نصرت محمدرضاخانی برای طراحی صحنه نمایش کشتی حیوانات تعلق گرفت و امین نیک‌خو و ام‌البنین تشت زر برای نمایش سگ کشی روی خط مرزی از قلعه‌گنج حائز رتبه سوم طراحی صحنه  شدند و نمایش آن نیمروز طولانی زهرا از علیرضا بازیگر و خانم ام البنین محمدی تقدیرشد.

در بخش طراحی لباس، رتبه اول و دوم به ام البنین محمدی برای نمایش آن نیمروز زهرا از قلعه گنج تعلق گرفت و در این بخش داوران از علی چتر زرین برای طراحی صحنه نمایش ناخدا تقدیر کردند.

به گزارش تسنیم در بخش کارگردانی رتبه دوم به ام‌البنین محمدی برای کارگردانی نمایش آن نیمروز طولانی زهرا از قلعه گنج و رتبه سوم نیز به مرضیه چمک برای کارگردانی نمایش سگ کشی روی خط مرزی از قلعه‌گنج تعلق گرفت و داوران در بخش طراحی، نور و موسیقی هیچ نمایشی را شایسته تقدیر ندانستند.

استان کرمان , تئاتر دینی , استان کرمان , تئاتر دینی ,

انتهای پیام/511/

 
 
منبع: تسنیم
شناسه خبر: 892264